Alaus parduotuvės

ATNAUJINTA 2023-11-18

Bottle Shop Online – daug informacijos apie alaus parduotuves ir paslaugas. Didžiausias pliusas, kad galima pasirinkti galimybę, jog rodytų tiktai variantus, kurie siunčia į Lietuvą. Žinoma, informacija puslapyje ne visada atitinka realybę.

Kartu su karantinu baigėsi ir lengvatos, todėl dauguma užsienio alaus krautuvėlių nustojo siųsti už savo šalies ribų (arba siunčia į gretimas, bet ne Lietuvą). Net latviukai nebesiunčia.
Labai apmaudu.
Šiuo metu siunčia vos keli.

Užsienio alaus parduotuvės

🇱🇻 – Lauvas alus – latviško alučio parduotuvė. Turi alučio iš geriausių craft‘inio alaus daryklų (Labietis, Alkimikis, Hopalaa, Malduguns, Nurme ir kiti) ir kaimiško alaus daryklėlių. Alus pigus, pristatymas – 7€ (Omnivia). Puslapio funkcionalumas ir dizainas tragiškas ir ne visada veikia.

🇵🇱 – eBrowarium – lenkiško alaus parduotuvė. Kainos pigesnės, kokybė geresnė. Didelis pasirinkimas. Siuntimas priklauso nuo butelių skaičiaus (už 18 buteliukų siuntimą sumokėdavau ~23€).

🇧🇬 – 100 beers – alaus parduotuvė Bulgarijoje. Neturi didelio pasirinkimo, bet vis galimybė paragauti apie 60 bulgariško ir apie 20 rumuniško alaus (vokiško Schneider (eisbock) irgi yra). Kainos surašytos vietine valiuta – dalini iš 2, kad gauti kainą eurais. Pigu – bulgariškas alutis kainuoja nuo 1€ iki 2,5€. Siuntimas už dėžę (16-24 buteliukai) – 25-30€ (tiek atrašė parduotuvės darbuotojas).

🇭🇺 – Beer Selection – turi apie 200 vengriško alučio. Gan pigu, bet ne tiek kiek tikėtumeis. Daug kvietinio alaus. Yra keletas red/amber elių ir kitų ne tiek populiarių alaus rūšių. Pristatymas brangus – 28€ – bet ir atsiuntė per dvi dienas.

🇭🇷 –The wine and more – vyno parduotuvėlė, bet turi ir apie 80 kroatiško alaus buteliukų. Palyginus pigu. Už 12 buteliukų pristatymą reiks sumokėti 26,67€.

🇮🇹 – Johnny’s Off License – itališka vyno parduotuvėlė, bet pardavinėja ir alų. Idomu, kad yra galimybė rūšiuoti pagal regionus. Nėra pigu, vidutinė kaina nuo 3,5 iki 5€ (nors gali siekti ir 7€ už vienetą, 0.75 l talpos dar brangesni). Pristatymas nuo 26€.

🇪🇸 –Beer Baycraft‘inio ispaniško alaus parduotuvė. Galima rinktis iš apie 75 alaus buteliukų. Siuntimas priklauso nuo kiekio: 12 alučio – 22€.

🇳🇱 – Het Bier Moment – olandiškas alus, orentuojasi į mikro-daryklas. Labai geras pasirinkimas, ypač bock ir barley wine. Nebus pigu, visgi mikro-daryklos ir Olandija. Yra galimybė pristatyti alų ir į Lietuvą, reikia rašyti savininkui.

🇳🇱 🇪🇺 – Beer Dome – skirtingų šalių alus, daugiausia iš Olandijos. Ne pigiausias variantas.

🇳🇱 – Bier Winkel – parduotuvė, kurioje rasi tiek didžiųjų, tiek mažųjų gamintojų asortimento – pasirinkimas paprastesnis, bet tuo pačiu ir pigesnis. Rinktis atidžiau, jei nori tik craft‘inio alaus. Būna visai gerų pasiūlymų, pvz rinkinukas iš Zeeland (vakariečiausias ir mažiausiai apgyvendintas Nyderlandų regionas) ar Friesland (šiaurinis regionas). Taip pat yra prenumeratos galimybė. Daugiausia olandiško ir belgiško alaus. Puslapyje teigiama, kad siunčia į Lietuvą, bet pasirinkus neleidžia. Reiktų rašyti ir klausti.

🇺🇸 🇪🇺 – Beer Republic – parduotuvė Olandijoje, nors atrodo daugiausia alaus iš JAV. Nėra rūšiavimo pagal šalį. Brangu, nebent rinktis prekes su akcijom. Siuntimas – 25€.

🇧🇪 🇸🇪 – Beergium – orentuota į belgišką, švedišką alų, kažkiek britiško. Pasirinkimas limituotas, nes orentuota į keletos daryklų asortimentą. Filtravimas tik pagal tam tikras rūšis. BRANGU.

🇧🇪 – Struise – praktiškai Struise’ų alučio galima užsisakyti tiesiogiai, nors turi kažkiek ir kitokio. Siuntimas nuo 17€ į Lietuvą. Liux 🙂

🇩🇪 – Hier-Gibts-Bier– kalnas Frankonijos regiono alaus. Žinoma, dūminio nemažai, bockų. Už 12 buteliukų siuntimas 20 €

🇩🇪 – Craftbeer Shop – dar viena vokiška krautuvėlė.

🇩🇪Biershop bayernhttps://www.biershop-bayern.de/

Lietuvos alaus parduotuvės

Jeigu tingi laukti, kol atkaks alutis iš užsienio, visada galima atsisiųsti užsienietiško alaus iš lietuviškų parduotuvių.

Deja, Lietuva nėra alaus šalis, todėl Vilniuje beliko tik dvi alaus krautuvėlės. Kitos neatlaikė konkurencijos ir per maža apyvarta.🇱🇹 – Gero alaus krautuvėlė – geriausias šiuo metu pasirinkimas.

🇱🇹 – Mano Alus – Local Pub produktas. Daugiausia lenkiško alaus; pigiau nei Nisha; daugiausia IPA ir lageriukai, kas su amžiumi vis patraukliau.

🇱🇹 – Nisha Craft – turi ir parduotuvė netoli stoties. Super brangu.

🇱🇹 – Alaus biblioteka – beliko tik keli alaus rinkinukai, pasirinkimas tragiškas.

Prenumeratos

Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje yra gana populiarios alaus prenumeratos (beer box subscritions) – kas mėnesį gauni skirtingo alaus dėžutę. Nei alaus gali pasirinkti, nei žinai iš anksto, koks alutis bus, todėl kaskart būna tam tikra staigmena.

Dažnai girdi kritiką, kad prenumeratas daro parduotuvės, kad atsikratyti asortimentu, kurio nelabai kas perka. Nežinau, kiek tam yra pagrindo, kol kas su tokiais atvėjais nesusidūriau.

🇪🇪 – Estonian craft beer club – estiško craft‘inio alučio prenumerata. 40€ – už 9-12 alaus buteliukus. Oficialioje svetainėje teigiama, kad siunčiamos craft‘inio alaus naujienos.

🇳🇱 – Bier Winkel – prenumerata iš Olandijos, galima pasirinkti iš skirtingų buteliukų kiekio prenumeratų. Dėl pristatymo kainos reikia klausti asmeniškai.